Biztosan Te is jártál már úgy, hogy a gyertyádat nem tudtad egészen az aljáig elégetni, mert esetleg befulladt a kanóc vagy furcsán, peremet hagyva olvadt le a viasz. Talán furcsán hangzik, de bizony a gyertya égetésnek is megvannak a szabályai függetlenül attól, hogy paraffin vagy szójagyertyát égetsz.
Összeszedtük nektek a gyertya égetés fontos szabályait, melyekkel a legtöbbet hozhatjátok ki tégelyes gyertyátokból:
- Az első égetés min. 1 órán át tartson: Fontos, hogy ez első égetés során elegendő időt hagyj a viasznak, hogy egészen a tégely pereméig felolvadjon. Így megelőzöd, hogy a gyertyád üreg módjára, peremet hagyva égjen el.
- Az újabb használat előtt mindig vágd le a kanóc elfeketedett részét: Biztos Te is észrevetted már, hogy a gyertyák kanócának legvége egy nagyon elszenesedett, kormos rész. Ezt a pici 2-3 mm-es darabot azért érdemes levágni, mert így sokkal könnyebb lesz meggyújtanod a kanócot újra és nem fog "pattogni" a korom, így szép tiszta marad a viasz.
- Az égési idő sose tartson tovább 2-3 óránál. Így megelőzöd, hogy a túl sok olvadt viasztól megfulladjon a gyertyád és hosszabb ideig élvezheted illatát.
Mindezek mellett pedig a biztonság érdekében is nagyon fontos, hogy a gyertya égetés általános szabályait is betartsd:
- Soha ne hagyj felügyelet nélkül egy égő gyertyát. Mindig oltsd el az összes gyertyát mielőtt elmész otthonról, vagy lefekszel aludni.
- Ne helyezz égő gyertyát ruhák, könyvek, függönyök vagy bármi más tűzvészélyes közelébe.
- A gyertyákat tartsd távol gyermekektől vagy háziállatoktól.
- A gyertyákat mindig stabil helyen égessük, olyan felületen melyre az olvadt viasz rácsöppenhet.
- Az égő gyertyák legalább 5-10 cm távolságban legyenek egymástól.